Gdzie na majówkę? TOP5 miejsc wg nocowanie.pl

Portal nocowanie.pl opublikował dane o ilości zapytań wysyłanych do ośrodków noclegowych w różnych lokalizacjach Polski, których dokonywali internauci w ostatnich dniach z myślą o długim weekendzie majowym. Jakie miejscówki w Polsce cieszyły się największą popularnością?

Miejsce 1

Zakopane

Źródło: https://pixabay.com

Pierwsze miejsce chyba nikogo nie zaskoczy – to Zakopane – stolica najwyższych polskich gór – Tatr.. To tutaj na majówkę rok w rok zjeżdżają się tłumy turystów z całej Polski i niestety to nie jest najlepszy czas dla osób, które chcą spokojnie pochodzić po górskich szlakach i odpocząć w ciszy. Ta perspektywa tłumów na szlakach i na Krupówkach jednak nie odstrasza większości turystów, o czym świadczy fakt, że w majowy weekend większość noclegów w Zakopanem jest zajętych i zarezerwowanych dużo wcześniej. Ilość zapytań o noclegi w Zakopanem w kwietniu na portalu nocowanie.pl wyniosła 11342.

Miejsce 2

Karpacz - Świątynia Wang

Źródło: https://pixabay.com

Karpacz zajął drugie miejsce pod względem zapytań o noclegi w kwietniu – było ich 7820. Co przyciąga tam turystów? Cóż, tak jak Zakopane jest stolicą Tatr tak Karpacz jest stolicą Karkonoszy – równie urokliwych i tajemniczych gór, które mają wiele do zaoferowania włącznie ze szlakiem na nasłynniejszą górę Karkonoszy – Śnieżkę.

Miejsce 3

Szczawnica

Źródło: https://pixabay.com

Trzecie miejsce w rankingu nocowanie.pl zdobywał Szczawnica – „stolica” Pienin. O noclegi w Szczawnicy pytało 4441 internautów. Co przyciąga turystów do tego miasteczna? Zapewne walory przyrodnicze, źródlana woda o lecznicznych właściwościach czy też malownicze położenie miasteczka w dolinie potoku Grajcarek i możliwość kilkukilometrowego spaceru wprost z centrum miasta. Na bardziej aktywnych turystów czeka conajmniej kilka szlaków górskich prowadzących na najwyższe i najbardziej atrakcyjne szczyty górskie.

Miejsce 4

Szklarska Poręba

Źródło; https://commons.wikimedia.org/

Szklarska Poręba zajęła miejsce czwarte pod względem ilości zapytań o noclegi w weekend majowy niewiele ustępując Szczawnicy (wynik to 4238 zapytań). Pięknie położona miejscowość u stóp góry Szrenicy to miejsce wręcz idealne dla turystów lubiących aktywnie spędzać czas na pieszych lub rowerowych wędrówkach, a w sezonie zimowym – na stokach narciarskich.

Miejsce 5

Kudowa Zdrój - Błędne Skały

Źródło: https://pixabay.com

Kudowa Zdrój to nr 5 na liście rankingu z liczbą „głosów” równą 2898. Kudowa to niewielkie typowo uzdrowiskowe miasteczko leżące w pobliżu Gór Stołowych, w którym odnajdą się zarówno osoby ceniące spokój i spacery po Parku Zdrojowym popijając źródlaną wodę jak również osoby ceniące górskie wędrówki po niezbyt wysokich, ale za to tajemniczych i urokliwych górach.

Attachments

Related Post

thumbnail
hover

Wystartował portal Flytour.pl

Turystyka to jeden z najlepiej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki, który odpowiada za 5.2 procent polskiego PKB. Do roku 202...

Leave us a comment